09146664802 04132815398
بیمه پارسیان نمایندگی مختاری کد 503631
header

بیمه انرژی

بیمه انرژی
بیمه انرژی
  • نویسنده : مدیر سایت
  • ارسال شده در : 02 بهمن
  • آخرین بازبینی : 31 خرداد

بیمه انرژی

بیمه انرژی

پروژه‌هاي عمراني و زيربنايي كه جهت استخراج، پالايش و پخش نفت، گاز و نيز پتروشيمي احداث مي‌گردند، تحت عنوان بیمه انرژی در صنعت بيمه مطرح مي‌باشند. با توجه به ريسك و ارزش اقلام مورد بيمه در پروژه هاي انرژي، براي هر كدام از پروژه‌هاي در حال اجرا و بهره‌برداري، از شركت‌هاي بيمه خارجي معتبر نرخ و شرايط اخذ مي شود. و پس از موافقت دست اندركاران پروژه، مازاد بر سهم نگهداري بازار داخل كشور، نزد اين شركت هاي معتبر ، اتكايي مي‌گردد. بيمه‌نامه‌اي كه براي پروژه هاي دريايي صادر مي‌شود با متن خاص بوده و با بيمه‌نامه تمام خطر نصب كه براي عملياتهاي پروژه هاي خشكي صادر مي‌شود متفاوت است. معمولاً حفاري چاه‌ها، نصب سكو، لوله‌كشي و تاسيسات جانبي در دريا صورت گرفته و پس از استخراج نفت يا گاز آن را با لوله به ساحل فرستاده و در پالايشگاه فرآيند تصفيه انجام مي‌پذيرد. بدين ترتيب بخشي از كارها در دريا و بخشي در خشكي انجام مي‌شود. معمولاً حق بيمه بخش دريايي بالاتر از حق بيمه بخش خشكي مي‌باشد.

بيمه هاي نفت، گاز و پتروشيمي

حفظ و صیانت از سرمایه های عظیم صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، در هر دو حوزه پروژه های در حال اجرا و واحدهای در حال بهره برداری، که همواره به دلیل ویژگی حادثه پذیری بالا در معرض خطرات فرآیندی و حوادث طبیعی می باشند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که لزوماً توجه خاص به امر مدیریت ریسک و بیمه به عنوان موثرترین راهکار مدیریت ریسک را به دنبال دارد. با توجه به گستردگی فعالیت های صنعت نفت و گاز، از صنایع بزرگ و حساس بالادستی تا آخرین زنجیره صنایع پایین دستی، و همچنین تنوع نیازهای بیمه ای در این حوزه، شرکت بیمه پارسیان بر اساس استانداردهای بین المللی و الزامات قانونی و قراردادی رایج، محصولات بیمه ای متعددی را جهت رفع نيازهاي اين صنعت طراحی و ارائه می نماید. بيمه نامه هاي نفت، گاز و پتروشيمي طيف گسترده اي از پروژه هاي در حال انجام تا واحدهای در حال بهره برداری را در دو گروه عمده بيمه هاي ساحلي و فراساحلي شامل می شوند.

بیمه نامه های ساحلی

بیمه نامه های بخش خشکی یا ساحلی (Onshore) برای فعالیت های واقع در خشکی صادر می شود و عملیات مربوط به اکتشاف و اسـتخراج نفت و گاز (شامل چاه ها، تاسیسات، عملیات و دستگاه های حفاری)، پالایشگاه های نفت و گاز، توسعه پالایشگاه های نفت و گاز، تاسیسات پتروشیمی در حال بهره برداری، ساخت و نصب تاسیسات نفت، گاز و پتروشیمی، کارخانه های تولید روغن موتور، مخازن نفت و خطوط لوله در حال بهره برداری را در بر می گیرند. عناوین برخی از بیمه‌نامه های ویژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه ساحلی عبارتند از: • «بیمه نامه تمام خطر اموال و دارایی ها» ویژه پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و کلیه صنایع فرآیندی در حال بهره برداری. • «بیمه نامه تمام خطر پروژه های خشکی (EAR)» ویژه پروژه های احداث، ساخت و نصب پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، صنایع فرآیندی، خطوط لوله و سایر واحدهای نفت و گاز در فاز خشکی. • «بیمه نامه کنترل چاه (OEE)» ویژه پروژه های حفاری و چاه های نفت و گاز در مرحله حفاری یا تولید. • «بیمه نامه تجهیزات و ماشین آلات در صنعت نفت و گاز» ویژه دکل های حفاری خشکی، تجهیزات خدمات حفاری و کلیه ماشین آلات پیمانکاری مرتبط. • «بیمه نامه های مسئولیت جامع» شامل کلیه مسئولیت های قانونی و قراردادی در قابل اشخاص ثالث و خسارات ناشی از آلودگی.

 

بیمه نامه های فراساحلی

بیمه نامه های فراساحلی (Offshore)برای فعالیت های دریایی صادر می شود (شامل چاه ها، تاسیسات، عملیات و دستگاه های حفاری دریایی)، ساخت سکوهای حفاری دریایی، بارگذاری جکت ها، Deck ها و … بر روی Barge و حمل و استقرار آن ها در محل نصب در دریا جهت ساخت سکوهای حفاری دریایی، بازسازی سکوهای حفاری دریایی، سکوهای حفاری دریایی در حال بهره برداری، لوله گذاری در دریا و خطوط لوله در حال بهره برداری در دریا و سایر موارد مرتبط با عملیات اکتشاف و استخراج نفت و گاز در دریا در این دسته قرار می گیرد. عناوین برخی از بیمه‌نامه های ویژه صنعت نفت، گاز در حوزه فراساحل عبارتند از: • «بیمه نامه سکوها، خطوط لوله و واحدهای بهره برداری دریایی» ویژه سکوهای تولید نفت و گاز، تاسیسات ذخیره سازی و پالایشی شناور و خطوط لوله در حال بهره برداری. • «بیمه نامه تمام خطر پروژه های دریایی (WELCAR)» ویژه پروژه های احداث، ساخت و نصب سکوها، خطوط لوله و کلیه سازه های دریایی. • «بیمه نامه کنترل چاه (OEE)» ویژه پروژه های حفاری و چاه های نفت و گاز در مرحله حفاری یا تولید. • «بیمه نامه دکل های حفاری دریایی» ویژه دکل های حفاری دریایی، Jack-up ها و تجهیزات مربوطه. • «بیمه نامه های مسئولیت جامع» شامل کلیه مسئولیت های قانونی و قراردادی در قابل اشخاص ثالث و خسارات ناشی از آلودگی. شركت بيمه پارسيان ضمن برخورداری از تیم فنی و تخصصی در این حوزه و ظرفیت بالای نگهداری و مدیریت ریسک به صورت مستقیم، به عنوان یکی از اعضای فعال كنسرسيوم بیمه های انرژي نیز سهم عمده ای در پوشش ریسک های بزرگ صنعت انرژی کشور دارد. برخی از شرکت های معظم صنعت نفت و گاز کشور که شرکت بیمه پارسیان افتخار ارائه خدمات بیمه ای به آنها دارد عبارتند از: گروه مپنا شركت توسعه حفاري تدبير شركت مهندسي و توسعه سروك آذر شركت توسعه صنعت نفت و گاز پرشيا شركت های تولید روغن موتور نفت سپاهان، نفت پارس، ایرانول شركت های پتروشيمي آبادان، نويد زر شيمي، قائد بصیر، تخت جمشید

محصولات بیمه ای

© حقوق انتشار برای وب سایت محفوظ است.

طراحی سایت توسط سئو90