بیمه پارسیان نمایندگی مختاری
صفحه اصلی . . . بیمه حوادث
بیمه حوادث
بروز رسانی : 2023-04-19

بیمه حوادث

بیمه حوادث

اگرچه پيشرفت دانش و فن‌آوري باعث پيشگيري از بروز برخي حوادث ناگوار شده است. اما هنوز سلامتي و حيات انسان‌ها در معرض خطرات و حوادث اجتناب ناپذير بسياري قرار دارد. كه گاه منجر به زيان‌هاي غير قابل جبراني مي‌گردد. پس از حادثه معمولا هزينه‌هايي را متقبل مي‌شويد كه قبلا هرگز به آنها فكر نكرده بوديد. بیمه حوادث سرمايه مناسبي را جهت بهبود شرايط خانواده‌هاي حادثه ديده تامين مي‌نمايد.

چرا بیمه حوادث ، چرا بيمه پارسيان؟

هر لحظه خطرات بي‌شماري جان و مال انسان را تهديد مي‌كند. شركت بيمه پارسيان با اميد آنكه هيچ‌گونه حادثه‌اي براي هيچ‌ يک از هموطنان عزيز رخ ندهد. با ارائه بیمه نامه حوادث تلاش دارد تا آرامش خاطر حادثه‌ديدگان را در شرايط سخت فراهم سازد. شما مي‌توانيد با بخش كوچكي از درآمد خود، هزينه‌هاي سنگين وقوع حوادث غير مترقبه را جبران كنيد. بیمه نامه حوادث پشتوانه‌اي محكم و آرامش خاطري براي روزهاي سخت زندگي است..

انواع بیمه های حوادث

این بیمه به دو صورت بیمه حوادث انفرادی و بیمه حوادث گروهی ارائه مي‌شود .حادثه موضوع اين بيمه‌نامه، عبارت است از هر واقعه ناگهاني ناشي از يك عامل خارجي كه بدون قصد و اراده شخص بروز كرده و منجر به جرح، نقص عضو، از كار افتادگي و يا فوت وي شود .

 

 

بیمه حوادث انفرادی

هر شخص  می تواند شخصا با پرداخت مبلغي اندك با خريد بیمه حوادث انفرادی که یکی از انواع بیمه حوادث میباشد. خود را در مقابل كليه خطرات ناشي از حوادث مشمول بيمه كه باعث فوت، نقص عضو، از كار افتادگي دائم و يا ايجاد هزينه پزشكي گردد تحت پوشش بيمه قرار دهد. در اين نوع بيمه خطرهاي ناشي از حوادث در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر مكان جغرافيايي تحت پوشش مي باشند. و مي‌تواند، كليه خطرات اعم از شغلي، تحصيلي،‌ تفريحي و … را در بر بگيرد.

مبلغ حق بيمه اين بيمه‌نامه (بیمه حوادث انفرادی) براساس نوع شغل، ‌سفر و يا فعاليت ورزشي فرد تعيين مي‌گردد. و مبلغ حق بيمه نيز . علاوه بر آن با توجه به ميزان سرمايه تعهد شده فوت، ازكارافتادگي تغيير خواهد كرد.

طبقه بندی شغلی

طبقه شغلی تعریف شغل
1 افرادی هستند كه در فعالیت‌های روزمره خود با حداقل خطر مواجه هستند. مانند كارمندان دفتری و اداری، مهندسین طراح، فروشندگان تجاری و …. .
2 افرادی كه در فعالیت‌های روزمره خود با خطرات بیشتری نسبت به طبقه شغلی یك روبه‌رو هستند. و معمولاً علاوه بر استفاده از نیروی فكری، كارهای دستی بدون استفاده از ماشین‌آلات صنعتی را نيز انجام می‌دهند، در این طبقه گنجانده می‌شوند. مانند مهندسین ناظر و بازاریابان، خانه‌دار و خیاط و …
3 این طبقه شامل كسانی می‌شود كه متخصص یا نیمه متخصص می باشند. و اكثر آنها با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی كار می‌كنند. مانند كشاورزان، كاركنان ساختمانی، تعمیركاران ادوات برقی و مكانیكی، رانندگان ماشین‌های سواری و … .
4 این طبقه شامل كسانی می‌شود كه با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی پرخطر كار می‌كنند. نظیر: پرس‌كاران، دكل‌بندها، ماموران آتش‌نشانی، رانندگان ماشین‌های سنگین، برقكاران ساختمانی و …
5 این افراد، افرادی هستند كه در فعالیت‌های روزمره خود با بیشترین خطر روبرو هستند. نظیر خلبان آزمایشی، كارگران معادن زیرزمینی، مهندسین برق فشار قوی و … .

انواع بیمه حوادث انفرادی

بیمه حوادث انفرادی قابل ارائه به دو صورت دفترچه‌اي و غيردفترچه‌اي براي هموطنان گرامي‌ مي‌باشد. در نوع بيمه حوادث دفترچه‌اي مي‌توان ميزان سرمايه‌ را از بين مبالغی كه از پيش تعيين شده‌ انتخاب كرد و در صورت تمايل به افزايش سرمايه، مي‌توان از نوع غير دفترچه‌اي استفاده نمود.

 

بیمه حوادث گروهی

بیمه حوادث به‌صورت گروهي نيز ارائه ميگردد. همانند بيمه‌ حوادث انفرادی که آن نیز یکی از انواع بیمه حوادث میباشد. موضوع  بیمه حوادث گروهی عبارت ‌است از پوشش فوت و نقص عضو كلي و جزيي دائم و هزينه‌هاي پزشكی ناشی از حادثه مشمول بيمه در 24 ساعت شبانه‌‌روز بدون محدوديت جغرافيايي. انواع بیمه حوادث گروهی عبارتند از:
  •  براي كاركنان شركت ها، كارخانجات، موسسات و …
  • براي تورهاي مسافرتي (داخلي-خارجي)
  • براي دانشجويان
  • و ساير بیمه نامه حوادث گروهی كه با توجه به نياز مشتريان محترم قابل طراحي است.

حق بيمه اين ‌نوع بيمه‌نامه براساس نوع فعاليت و شغل افراد محاسبه و اعلام مي‌گردد. هم‌چنين در اين نوع بيمه‌نامه بر اساس تعداد بيمه‌شدگان، تخفيفات گروهي از 5% الي 25% اعمال مي‌گردد.

 

≈ مراحل صدور و مدارك لازم جهت صدور بيمه نامه

1- مراجعه به دفتر نمایندگی بیمه پارسیان تبریز (بیمه چی) یا تماس با ما (به همراه داشتن هيچ گونه مدركي الزامي نمي باشد)

مدیر سایت

بیمه پارسیان ، نمایندگی مختاری در وب سایت بیمه چی و بخش مقالات تمام توان خود را به کار گرفته است تا مطالب مفیدی را خدمت خوانندگان عزیز ارائه کند تا هرچند کم ، کمکی به عزیزان نماید . درصورت داشتن سوالات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید .

 دیدگاه ها و نظرات